MAANTEEAMETI PRESSITEADE

02.07.2015

Alanud on ettevalmistused rekonstrueerimistöödeks Tallinn-Tartu mnt Mõigu-Jüri teelõigul. Sel nädalal alustati liikluse ümbersuunamiseks vajalike üleminekute ja ajutiste bussipeatuste rajamist, järgmisel nädalal suletakse I ehk Tallinna-Tartu sõidusuund ning kogu autoliiklus suunatakse teisele poole eraldusriba.
Ettevalmistustööde ajal on sõidukite liikluskiirus teelõigul piiratud 70 km/h.

Järgmisel nädalal suunatakse remonttööde ajaks kogu liiklus II ehk Tartu-Tallinna sõidusuunale. Liiklusele avatuks jäävatel sõiduradadel hakkab remonttööde ajal kehtima muutsuunagaliiklus. Hommikul kella 05:00 kuni keskpäeval kell 12:00 on Tallinna suunal avatud kaks sõidurada ja Tartu suunal üks sõidurada. Alates keskpäevast kuni järgmise päeva varahommikul kella 05:00 on kaks sõidurada avatud Tartu suunal ning üks rada Tallinna suunal. Liikluskorralduse muudatus on tähistatud infotahvlite ja suunaviitadega. Sõidukite liiklemiskiirus on piiratud 70km/h.

Mõigu-Jüri lõigul renoveeritakse neli viadukti, mis viiakse vastavusse tänapäevaste nõuetega kandevõime ja kõrgusgabariidi osas. Lisaks kaasajastatakse kahel viadukti valgus, rajatakse müratõkkeseinad, korrastatakse mahasõidud ning rajatakse normikohase laiusega bussitaskus bussipeatustesse.

Riigimaantee nr 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa Mõigu-Jüri teelõigu rekonstrueerimise eesmärgiks on paremad ühendused TEN-T võrgustikus, et muuta nii kohalik kui antud maanteed kasutav transiitliiklus sujuvamaks. Samuti on eesmärgiks parandada sõidutee ning viaduktide seisukorda, liiklusohutust ning arendada taristut. Rekonstrueerimise käigus viiakse Mõigu Jüri teelõik vastavusse Euroopa liiklusohutus-, koormus- ja keskkonnastandarditele. Liiklusolude parandamisega kaasneb sujuvam liiklus ja sellest tulenev kütuse tarbimise vähenemine ning efektiivsem mootorite töö, mis omakorda vähendam liiklusest tingitud õhusaaste hulka. Lisaks muutub paremaks ka looduskeskkond ning inimeste elukeskkond tänu saaste, tolmu ja müra vähenemisele.

Remonttöid teostab AS Teede REV-2, ehituse järelevalvet Teede Tehnokeskus AS. Rekonstrueerimise lepingu kogumaksumus on 8 311 637,99 eurot. Ehitust rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Lõigu rekonstrueerimine lõpeb tuleva aasta septembris.
______
Lisainfo:
Triin Adamson
Avalike suhete osakond
Maanteeamet
6 119 308
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Heino Väli
Projektijuht
AS Teede REV-2
517 9470
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seotud artiklid Pressinurk

AS TREV-2 Grupp aktsionäride erakorralise üldkoosoleku otsuste eelnõud otsuste vastuvõtmiseks koosolekut kokku kutsumata

24. August 2023

AS TREV-2 Grupp (registrikood 10047362, aadress Teemeistri tn 2, Tallinn 10916) („Aktsiaselts“)... Loe edasi

AS TREV-2 Grupp aktsionäride korralise üldkoosoleku otsuste eelnõud otsuste vastuvõtmiseks koosolekut kokku kutsumata

07. Juuni 2023

ASi TREV-2 Grupp (registrikood 10047362, aadress Teemeistri tn 2, 10916 Tallinn) („Aktsiaselts“)... Loe edasi